Opinie ekspertów o SHOEPASSION.com

To ludzie, którzy na co dzień zawodowo mają do czynienia z obuwiem, środkami do pielęgnacji, prawidłową pielęgnacją obuwia i kwestiami dotyczącymi dobrego stylu. Poniżej przedstawiamy ekspertów, a potem oddajemy im głos. Jak oceniają Państwo produkty SHOEPASSION.com?

Michał Kędziora

Michał Kędziora

MICHAŁ Kedziora (Mr. Vintage) – najpopularniejszy i najbardziej opiniotwórczy bloger męski w Polsce. Autor bestsellerowej książki „Rzeczowo o modzie męskiej”. Według miesięcznika Press „profesor Miodek mody męskiej”. Od 2009 roku uświadamia oraz prowadzi Polaków przez krainę dobrego smaku i stylu. Miesięczne statystyki bloga pokazują, że czyta go więcej osób niż czołowe polskie czasopisma dlatego dla wielu jest wyrocznią w sprawach mody. Szczerość i prawdziwość to główne zalety Michała. Z naturalnym wdziękiem odkrywa zakamarki stylu i pomaga mężczyznom budować ich wygląd oraz szafy od nowa.

Michał Kędziora

Michał Kędziora

Liczba posiadanych butów: około 20 par
Ulubiony model SHOEPASSION.com: No. 627

Panie Michale co według Pana cechuje dobrą parę butów?

Przede wszystkim wysokiej jakości skóra cholewkowa. Nie powinna być zbyt wiotka, ani zbyt sztywna. W dalszej kolejności wymieniłbym szytą podeszwę, wnętrze które powinno być w całości wykonane ze skóry oraz wysokiej jakości krupon podeszwowy. Zwracam uwagę także na detale: staranność wykończenia przy rancie (brak wystającego kleju) i wewnątrz buta, ażurki w butach typu brogue. Ważnym elementem jest też obcas – w ostatnich latach wielu renomowanych producentów obniżyła jakość tego elementu. Na koniec nie sposób nie wspomnieć o kształcie i proporcjach buta. Dobre buty można w zasadzie poznać.

Jako ekspert w dziedzinie męskiego stylu, czym według Pana cechuje się dobry styl, a co jest jego przeciwieństwem? Jak ma się to do butów?

Dobry styl to przede wszystkim ubrania dopasowane do stylu życia. Dla kogoś może to być garnitur, a dla innej osoby dżinsy i biały t-shirt. Jedna i druga osoba może wyglądać stylowo. Ważne by ubrania miały odpowiedni rozmiar i proporcje dobrane do danej sylwetki. W budowaniu dobrego stylu na pewno pomagają produkty wysokiej jakości z naturalnych tkanin (wełna, kaszmir, len, bawełna). Warto stawiać na ubrania proste i ponadczasowe, klasyki mody męskiej. Buty są jednym z najważniejszych elementów męskiego wizerunku, dlatego warto zadbać o to by były jak najlepsze.

Jako osoba, która stawia na elegancję, co sadzi Pan o naszej stronie internetowej?

Podoba mi się i na pewno jest to jedna z najlepszych stron w języku polskim z tej branży. Przede wszystkim bardzo dużo można się dowiedzieć o butach, skórach, detalach. To bardzo ważne przy butach z tej półki cenowej, bo wydając prawie 1000 zł na buty chciałbym wiedzieć o nich jak najwięcej. Na uwagę zasługują świetnej jakości zdjęcia i sposób prezentacji obuwia. Można je obejrzeć z każdej strony, a detale takie jak staranność wykończenia są bardzo dobrze widoczne.

Pytanie kluczowe, co sądzi Pan o naszych butach?

Uważam, że to solidny produkt za uczciwą cenę. Na uwagę zasługuje staranność wykończenia, dobrej jakości skóra cholewkowa. Jeśli chodzi o wygodę, to mam kilka par wygodniejszych półbutów, ale może to kwestia czasu by but dostosował się do stopy.

Który model butów z naszej kolekcji jest Pańskim ulubionym i dlaczego?

Moim ulubionym modelem są trzewiki 627. Jeszcze w nich nie chodziłem, czekają na jesień, ale mają piękny kolor i są bardzo zgrabne, co w przypadku trzewików nie jest takie proste.

Jakie jest według Pana nastawienie Polaków do butów?

Polacy powoli zaczynają doceniać klasyczne obuwie wysokiej jakości. Największą barierą jest cena, ale coraz więcej osób przekonuje się, że warto mieć jedną porządną parę butów niż trzy słabej jakości. Problemem jest też słaba dostępność dobrych marek w naszych sklepach, wybór jest bardzo skromny. Sporo z moich znajomych zamawia buty z zagranicznych sklepów, ponieważ w rodzimych sklepach trudno znaleźć coś ładnego w uczciwej cenie.

Czy, a jeśli tak, to jakich modeli brakuje w naszej kolekcji?

Brakuje na pewno typowo letnich butów, a więc mam na myśli mokasyny. Chętnie widziałbym w kolekcji trzewiki typu brogue – ja mam do nich słabość.

Co według Pana moglibyśmy zrobić lepiej?

Zaoferować klientom z Polski możliwość wysyłkowego serwisowania obuwia. Sądzę, że w przywiązaniu klientów do marki na pewno pomógłby dobry system lojalnościowy/rabatowy.

Tadeusz Januszkiewicz

Tadeusz Januszkiewicz

Zakład szewski Tadeusza Januszkiewicza mieści się przy słynnej ulicy Chmielnej w centrum Warszawy. Chociaż miejsce to samo w sobie wygląda niepozornie to dla fanów butów najwyższej jakości ta pracownia jest miejscem gdzie powstają prawdziwe dzieła sztuki. Niewątpliwym jest, że Pan Tadeusz to szewc z historią. Pomimo swojego wieku (87 lat) nadal pracuje tworząc buty, które przez wielu określane są mianem najwygodniejszych w całej Warszawie. Przez wielu określany mianem mistrza, Januszkiewicz to klasyczne wydanie rzemieślnika z pasją i ogromną wiedzą. W zawodzie pracuje nieprzerwanie od 70 lat co czyni go wiarygodnym w ocenie.

Tadeusz Januszkiewicz

Tadeusz Januszkiewicz

Panie Tadeuszu, od jak dawna zajmuje się Pan produkcją butów?

Szewstwem zajmuje się od ponad 70 lat. Fachu zacząłem się uczyć w wieku 16 lat w Zambrowie gdzie za okupacji ukrywał się mój mistrz Zygmunt Łukasiewicz. Dopiero po wojnie przyjechałem do Warszawy. Ponadto swoją wiedzę szlifowałem w Centralnym Ośrodku Badawczo Rozwojowym.

Co sądzi taki mistrz szewstwa jak Pan o naszych butach?

Uważam, że buty SHOEPASSION.com są bardzo dobrym produktem. Oczywiście ciężko porównywać buty szyte maszynowo z butami szytymi na zamówienie, pod wymiar indywidualnej stopy klienta. Jednak w produktach SHOEPASSION.com widzę wiele elementów, na które ja również zwracam uwagę przy tworzeniu swoich butów.

Czy jest coś jeszcze co chciałby Pan dodać?

Podoba mi się staranność z jaką jest wykonanie obuwie oraz użyte skóry. Buty mają ładne i zgrabne kopyto, wyglądają smukle. To samo dotyczy damskiej kolekcji. Zdecydowanie potwierdzam, że produkty SHOEPASSION.com wykonane są ze starannością i widać to od pierwszego spojrzenia na buty.

Co Pana zdaniem moglibyśmy zrobić lepiej?

Jedyna rzeczą, do której mógłbym się przyczepić jest lekko opadający język w bucie. Powinien on znajdować się pod przyszwą. To element, który zwróci uwagę właściwie tylko koneserów obuwia ale myślę, że mogliby Państwo to poprawić.

Damian Kot

Damian Kot

DAMIAN KOT – po pracy w banku jako product manager, realizuje swoja pasję jaką niewątpliwie jest klasyczna elegancja. Jest jednym z założycieli oraz obecnie prezesem Stowarzyszenia But w Butonierce Bespoke Social Club, które skupia miłośników męskiej klasyki, etykiety czy savoir vivre. Jego wiedza na temat męskiej garderoby czy butów imponuje nawet najwiekszym ekspertom. Pasjonat obuwia z egzotycznych skór wykonanego na zamówienie, w swojej szafie zrobił miejsce na produkty SHOEPASSION.com.

Damian Kot

Damian Kot

Liczba posiadanych butów: 14 par
Ulubiony model: Lotniki Wholecut
Ulubione modele SHOEPASSION.com: No. 546, No. 361, No. 492

Panie Damianie, jako prezes Stowarzyszenia But w Butonierce Bespoke Social Club skupiającego miłośników klasycznej elegancji, co sądzi Pan o naszych butach? Jak ważnym elementem męskiej garderoby są one?

Kiedy pierwszy raz zawitałem na stronę SHOEPASSION.com, moją uwagę zwróciły dwie rzeczy: szeroka oferta dostępnych modeli i precyzyjna informacja o butach. Wprowadzacie nową jakość do świata mężczyzn, którzy ze swej natury bardziej analitycznie podchodzą do zakupów niż kobiety. Będą w stanie docenić nie tylko to co widać, czyli końcowy efekt, ale również to, co składa się na ten efekt. Tak jak miłośnicy cygar czy zegarków, osoby które dały się uwieść pasji do butów wiedzą, że przysłowiowy diabeł tkwi w szczegółach. I są to szczegóły niestety niedoceniane albo takie o których mężczyźni nie mają wiedzy, bo nie mieli skąd jej pozyskać. W efekcie nasze ulice są wyzwaniem dla takich firm jak SHOEPASSION.com. Swego czasu jeden z kolegów z forum popełnił wpis pod tytułem "krawat - kluczowy i niedoceniony, jak dobrać odpowiedni?" - to samo można powiedzieć o butach :)

Jakie są korzenie Pańskiej fascynacji męską elegancją? Jak zaczął Pan kroczyć tą drogą?

Początek to niewątpliwie okres studiów i poznanie mojej żony, która studiowała projektowanie ubioru na ASP w Łodzi. Natomiast okres dogłębnego zainteresowania to odkrycie forum o męskiej elegancji, którego obecną kontynuacją jest forum But w Butonierce.

Który typ butów jest Pańskim ulubionym?

Moim ulubionym typem są lotniki. Oferują niezaburzoną zbędnymi cięciami powierzchnię do eksponowania piękna skóry buta. Jestem fanem wszelkich skór egzotycznych, dla których taki typ buta jest idealny.

Według wielu osób buty wykonane z egzotycznych skór wzbudzają kontrowersje. Jakie jest Pańskie zdanie na ten temat?

Temat jest wielowątkowy. Często jest tak, że rzeczy nieznane, nowe, wzbudzają nieufność. W powojennej historii Polski skóry egzotyczne były towarem luksusowym który był dostępny dla niewielu. Pominąwszy gatunki będące pod ochroną i dopuszczone do handlu z pewnymi ograniczeniami (np. krokodyle, warany) mamy kilka pięknych skór nie objętych regulacjami CITES np. ze strusia, z rekina, które postrzegane są jako ekstrawagancja, a z powodzeniem mogłyby się pojawiać częściej w ofercie firm obuwniczych. Skóry egzotyczne wymagają przemyślanej koncepcji buta aby nie przekroczyć granicy pomiędzy pięknem a kiczem - to może być jedna z przyczyn trudnego odbioru butów ze skór egzotycznych. Po drugie, do butów egzotycznych trudniej jest dopasować pozostałe elementy ubioru, nie wpominając już o odpowiedniej okazji. Istotny jest również aspekt ekologiczny. Niską akceptację ma np. fakt pozyskiwania skóry słoni afrykańskich, podczas gdy ich populacja w Afryce Południowej ma się tak dobrze, że nie wymagałaby ochrony gdyby nie było problemu w rejonach subsaharyjskich - tam, gdzie oprócz słoni giną też ludzie.

Jako klasycznie ubrany mężczyzna, dysponuje Pan ogromną wiedzą na temat innych marek produkujących obuwie Goodyear Welted. Co sądzi Pan na temat naszych butów?

Znam wiele marek butów GYW, ale jestem użytkownikiem dokładnie 4 par butów szytych maszynowo. Ta niewielka próbka plus doświadczenie z butami na miarę dają mi pewną wiedzę niezbędną do ocenienia butów na tzw. półce. Oczywiście najwięcej można powiedzieć o butach dopiero po okresie dłuższego użytkowania. Wiele par Waszych butów obejrzałem na miejscu w Berlinie i przekonałem się, że skóry cholewkowe nie ustępują jakością tym używanym przez znane w Polsce marki klasyfikowane bardzo wysoko. To, co jest ważne a nie zawsze oferowane w butach GYW, to w 100% skórzane wykończenie wnętrza buta, dlatego cieszy fakt, że zapewniacie taki standard we wszystkich oferowanych modelach, a cena butów pozostaje atrakcyjna. To, co zaliczam na duży plus dla SHOEPASSION.com, to dostępna w rozsądnej cenie usługa wymiany podeszwy oraz modele butów dla osób z wyższym podbiciem stóp. Muszę dodać, że oprócz samego produktu liczy się również obsługa klienta, czyli cała atmosfera i serwis zapewniany klientowi w trakcie i po sprzedaży. To, co miałem okazję zaobserwować w Waszym sklepie w Berlinie i co bardzo mi się spodobało, to właśnie podejście do klienta.

Wiele osób uważa, że kupowanie butów przez Internet może stwarzać problemy. Czy uważa Pan, że SHOEPASSION.pl jest alternatywą dla popularnych w Polsce sklepów obuwniczych?

Nie znam w Polsce sklepu stacjonarnego z tak szeroką ofertą jak ta w SHOEPASSION.com, więc trudno o porównanie. Natomiast, nawet gdyby taki sklep istniał, to jego klientami mogliby być głównie mieszkańcy danego miasta i okolicy. Dla handlu internetowego potencjał istnieje tam, gdzie klienci są rozproszeni geograficznie. Internet to nowe wcielenie znanego od co najmniej XIX wieku handlu z katalogów wysyłkowych wydawanych przez domy towarowe. Jeżeli oferujecie możliwość wymiany butów, a co ważne, wspieracie klienta w wyborze właściwego rozmiaru, modelu, to bariera psychologiczna związana z zakupami online jest łatwiejsza do pokonania.

Który model butów z naszej kolekcji jest Pańskim ulubionym i dlaczego?

Nie ma takiego jednego modelu. Podoba mi się kilka. Na przykład granatowe oxfordy, derby z plecionej skóry oraz model z jaszczurki. Wszystkie te buty są unikalne, trudno je znaleźć w ofercie konkurencji. Nie są to buty uniwersalne, niemal na każda okazję, ale właśnie to sie liczy, że jesteście w stanie zaproponować modele na swój sposób niszowe (kolor, faktura) odpowiadające potrzebom pasjonatów pozostających poza ulicznym mainstream'em.

Czy, a jeśli tak, to jakich modeli brakuje w naszej kolekcji?

To trudne pytanie... może split toe derby, albo zamszowych lotników? - ktoś ostatnio poszukiwał na forum - ale to też jest nisza :) Z całą pewnością model jakiego brakuje to ten, który pozwoliłby publiczności na jednoznaczne jego skojarzenie z Waszą marką. To przyjdzie w miarę upływu czasu i doskonaleniem oferty.

Co według Pana moglibyśmy zrobić lepiej?

Nie znam się na prowadzeniu biznesu w Waszej branży, więc nie czuję się uprawniony do wydawania ocen. Z perspektywy klienta - zastanowiłbym się nad oznaczeniem wzorów kopyt użytych w każdym z modeli oraz podawaniem ich parametrów - wówczas można łatwiej porównywać buty i podejmować decyzje o zakupie.

Hanns Rendenbach

Hanns Rendenbach

Hanns Rendenbach urodził się prawdopodobnie z garbnikami we krwi, w końcu ten rodowity mieszkaniec Palatynatu pochodzi z jednej z najbardziej znanych dynastii garbarskich w Niemczech – Rendenbach. Przedsiębiorstwo zostało założone w 1871 roku w Trewir, Hanns Rendenbach prowadzi je od 1985 roku w czwartym pokoleniu. Podobnie jak już jego pradziadek, Hanns Rendenbach stawia na tradycyjne garbowanie w kadziach i korze dębowej. To całkowicie naturalny proces, w którym po dziewięciu miesiącach powstają bardzo wytrzymałe i trwałe podeszwy. Jakość tych produktów dowodzi, że ma on rację. Nic więc dziwnego, że najlepsi szewcy na świecie stawiają na delikatną skórę podeszw z miasta nad Mozelą. Ale Hanns Rendenbach nie jest tylko garbarzem. W swoim pierwszym życiu studiował ekonomię w Kolonii, uzyskana na tych studiach wiedza pomogła mu zmodernizować firmę Rendenbach. Od kilku lat ta fabryka skóry posiada bardzo nowoczesny dział konfekcyjny, w którym całe podeszwy produkowane są według życzeń klientów. Hanns Rendenbach jest chętnie widzianym gościem w największych i najbardziej znanych manufakturach obuwia na całym świecie.

Hanns Rendenbach

Hanns Rendenbach

Liczba posiadanych butów: ponad 100
Ulubiony model: Monki z podwójną klamrą
Ulubione modele SHOEPASSION.com: No. 576 & No. 460

Proszę pana, jak zdefiniowałby Pan dobrej jakości buty?

Buty powinny być w pierwszej linii wygodnym i trwałym towarzyszem na co dzień. Moje stopy muszą się w nich czuć wygodnie. Ten efekt można osiągnąć, kiedy buty przepuszczają powietrze i dopasowują się do stopy, a to z kolei zależy od rodzaju materiału i wykonania. Równie istotny jest oczywiście wygląd butów, to jest jednak indywidualna sprawa.

Nawiązując do ostatniego zdania: które buty z naszej kolekcji podobają się Panu najbardziej?

O, mógłbym długo wymieniać. Bardzo lubię model No. 576, te buty noszę chętnie i często. Hitem kolekcji są jednak Oxfordy ze skóry pytona w połączeniu z podeszwą Rendenbach. Bardzo wygodne i egzotyczne.

Jakie jest Pana zdanie na temat naszych butów?

Mam już wiele modeli z kolekcji SHOEPASSION.com i dlatego mogę sobie pozwolić na wyrażenie opinii: wasze kopyta są dla mnie perfekcyjne i czuję się w waszych butach bardzo komfortowo. Wykonanie jest przy tym solidne. Podsumowując: SHOEPASSION.com oferuje doskonały stosunek ceny do jakości za buty uszyte ramowo. Trudno szukać podobnych na rynku, chętnie polecam te buty wszem i wobec.

Zna Pan rynek klasycznych butów od podszewki i pracował już z wieloma znakomitościami w tej branży. Jak ocenia Pan tak młodą firmę jaką jest SHOEPASSION.com?

Chylę czoło przed tym, co osiągnęliście Państwo w tak krótkim czasie. SHOEPASSION.com wniósł wiele świeżości w ten tradycyjny rynek, branża obuwnicza może tylko na tym skorzystać. Już sama forma bezpośredniej sprzedaży butów przez Internet jest bardzo innowacyjna, dziesięć lat temu byłoby to niemożliwe.

Wnieśliśmy także wiele nowego w rewolucję cyfrową rynku obuwniczego. Jak ocenia Pan naszą prezentację tego klasycznego produktu, jakim są buty?

Prezentacja butów na stronie SHOEPASSION.com jest doskonała. Udało się Państwu stworzyć stronę, która nie tylko atrakcyjnie prezentuje, ale i rozpowszechnia wiedzę na temat butów. Jeśli ktoś zainwestuje trochę czasu, może znaleźć w Państwa kompendium mnóstwo informacji o butach. Znalezienie i przestudiowanie tak obszernych informacji zajęłoby tradycyjnie bardzo dużo czasu.

Cieszy nas, że Pan o tym wspomina. Czy sądzi Pan, że prezentacja naszych butów przyczyni się do renesansu wysmakowanego stylu? I że ludzie będą zwracać baczniejszą uwagę na surowce dobrej jakości i przyjazne środowisku?

Myślę, że tak. Niemcy wolą raczej zainwestować 1000 euro w dobry garnitur, a nie chcą wydać 350 euro na dobrej jakości buty. Wiedza prezentowana na tej stronie, świetna cena i jakość butów sprawiają, że rozpoczęcie przygody z butami szytymi ramowo stało się bardzo atrakcyjne. Jeśli klient raz kupił tak wykonane buty, już zawsze będzie chciał takie nosić i z łatwością zrezygnuje z klejonego taniego obuwia.

Czy ma Pan wrażenie, że Pański produkt, garbowana naturalnie podeszwa, jest u nas w dobrych rękach?

Absolutnie tak. Potwierdziłem, a teraz chciałbym to krótko wyjaśnić: historia i tradycja kierują się swoimi prawami. Trzeba jednak przy tym ciągle patrzeć w przyszłość. Dlatego ja, garbarz z tradycją, czuję, że moje produkty są u Państwa na właściwym miejscu.

Od niedawna prezentujemy także buty damskie szyte ramowo, także z podeszwą Rendenbach. Jakie jest Pana zdanie na temat tej kolekcji?

Jestem zachwycony! W odróżnieniu od wielu innych producentów nie przełożyliście butów męskich na buty damskie. Nie, naprawdę wykreowaliście nowe modele damskie. Styl i rozmiary tej kolekcji butów damskich szytych ramowo są naprawdę wyjątkowe.

Jakie jest Pańskie zdanie na temat gumowej podeszwy ochronnej, którą można przykleić na produkowane przez Pana skórzane podeszwy?

O, to pytanie skierowane jest pod zły adres (śmieje się). Nigdy nie rozumiałem sensu tej gumowej podeszwy. Moim zdaniem to ochrona dla kiepskiego surowca, takiego który szybko się ściera i nie jest wystarczająco wodoszczelny. Przy pomocy gumowej podeszwy można z pewnością zatuszować te wady, ale jakie właściwości będą wtedy charakteryzować podeszwę skórzaną? Dla mnie stąpanie na podeszwie ze skóry i ten charakterystyczny dźwięk jest czystą przyjemnością. Dobre jakościowo podeszwy skórzane wcale nie potrzebują takiej ochrony. Jedynym wyjątkiem jest zima, kiedy naprawdę jest ślisko. Wtedy gumowa podeszwa zapewnia stabilność. W inne pory roku jest to moim zdaniem zbędne.

A propos ochrona. Popularne podeszwy skórzane powinny być w idealnym wypadku od czasu do czasu konserwowane olejem do podeszw, który poprawia właściwości hydrofobowe skóry i odporność na ścieranie. Jakie jest na ten temat zdanie firmy Rendenbach?

Podzielone. Nie chcę zaprzeczać, stosowanie oleju z pewnością poprawia elastyczność włókien skóry. Poza tym podeszwa staje się bardziej giętka, ale ja osobiście nigdy nie konserwowałem naszych podeszw olejem i nigdy w życiu nie złamała mi się, ani nie pękła żadna podeszwa Rendenbach. Rozumiem, jeśli konserwuje się olejem zwykłe podeszwy skórzane, ale podeszwy Rendenbach tego nie potrzebują.

Jakich modeli butów brakuje Pana zdaniem w naszej kolekcji?

Wybór modeli butów jest na SHOEPASSION.com bez zarzutu, ale proponowałbym więcej odwagi w kolorystyce. Proszę poeksperymentować trochę z kolorami i odcieniami. A może warto by wypróbować nowe odcienie wyściółki? Ciemnozielona wyściółka wyglądałaby moim zdaniem całkiem nieźle.

Magdalena Knitter

Magdalena Knitter

jako jedyna Polka znalazła się w corocznym zestawieniu „International Best-Dressed List Chalange” przygotowanym przez prestiżowy magazyn Vanity Fair. Na co dzień stylistka, personal shopper oraz blogerka modowa. Wielką inspiracją dla Magdy są ikony stylu jak Audrey Hepburn, Grace Kelly czy Jackie Onassis stąd nie dziwi, że najczęściej sięga po klasyczne ubrania, a jej styl można określić jako nieprzemijającą elegancję. Na blogu passion4fashion.com.pl dzieli się z czytelniczkami swoimi stylizacjami, miejscami w których bywa oraz historią mody. W jej szafie można znaleźć kreacje najlepszych polskich jak i międzynarodowych domów mody oraz dodatki od znanych projektantów – tym bardziej cieszy, że do tych wielkich marek dołączyło SHOEPASSION.com.

Magdalena Knitter

Magdalena Knitter

Pani Magdo w nazwie Pani bloga passion4fashion.com.pl, tak jak u nas występuje słowo „pasja” – co rozumie Pani pod pojęciem „pasja” oraz w jaki sposób i kiedy narodził się Pani blog?

Odkąd pamiętam czyli od wczesnego dzieciństwa moda i zamiłowanie do pięknych rzeczy było mi bardzo bliskie. Najpierw ubierałam misie, później lalki Barbie, a teraz siebie i często także innych. Moje rówieśniczki kupowały czasopisma z plakatami Backstreet Boys, a ja już wtedy oglądałam gwiazdy na czerwonych dywanach i śledziłam stylizacje Spice Girls - moją ulubienicą od początku była Victoria Beckham - kochałam w niej jej posągową twarz i fryzurę ściętą na przysłowiowego ‘Boba’. Dzisiaj okazuje się, że pomimo wielu wpadek z tamtego okresu widziałam w niej potencjał (śmiech).

Jak rozwijał się Pani styl?

Jak patrzę wstecz to wciąż ulega on transformacji. Jednak wspólnym mianownikiem przez te wszystkie lata jest kobiecość. Dzisiaj określiłabym go jako - klasyczny, minimalistyczny, ale chyba też nie nudny, kobiecy i dość zachowawczy, ale też niewulgarny. Ciężko u mnie o awangardę. To co kocham najbardziej to gładkość i prostota formy, konceptualna moda i nowatorskie projekty. Uwielbiam modę lat 50. i 60. bowiem to sama, najczystsza kwintesencja kobiecego stylu i ogromny ukłon w stronę kobiecej sylwetki. Styl Grace Kelly czy Jackie Onassis na zawsze będzie moją największą inspiracją. Mój styl cały czas ewoluuje i chyba tak zostanie do końca życia, codziennie przecież uczymy się czegoś nowego, jesteśmy na innym etapie naszego życia i to też dowód na to, że się rozwijamy. Mój wizerunek jest dla mnie bardzo ważny, to bowiem nieodłączna część tego kim jestem, jaki mam nastrój i co lubię, takie przedłużenie mojej osobowości.

„Moda przemija, styl pozostaje” to słowa Coco Chanel, które nadal brzmią niezwykle aktualnie. Czym jest dla Pani klasyczna kobieca elegancja?

To przede wszystkim niewymuszony, nonszalancki styl który jest odzwierciedleniem osobowości człowieka. Czasami zwykłe jeansy i t-shirt potrafią zrobić wszystko to, czego sukienki po 20 tys. euro zrobić nie mogą. Szczęśliwa, pewna siebie kobieta to absolutnie fundament do tego by tworzyć fantastyczne stylizacje. Jestem zdania by inwestować w klasykę a jak możemy pozwolić sobie na zabawę modą i podążanie za trendami to jak najbardziej róbmy to! Moda to przede wszystkim dobra zabawa! Pamiętajmy życie mamy tylko jedno!

Co sądzi Pani o stylu Polek?

Myślę że z roku na rok jest coraz lepiej. Dzięki szerszemu dostępowi do kultowych magazynów, obcowaniu z blogami o charakterze modowym czy śledzeniu ofert największych marek modowych na świecie, sam termin MODA nabiera w Polsce zdecydowanie lepszego i pełniejszego wymiaru. Wciąż kochamy logo ale znacznie częściej doceniamy też jakość i wykonanie danej rzeczy. Mamy problem z łamaniem stereotypów i czasami zbyt banalnie poruszamy się w kwestii dobierania dodatków do stylizacji ale uczymy się i chętnie inspirujemy modą płynącą prosto ze światowych ulic największych stolic modowych świata.

Podobno kobiety dzielą się na dwie grupy: te które nałogowo kupują torebki lub te, które marzą o kolejnej nowej parze butów. A jak to wygląda u Pani?

Zdecydowanie buty chociaż torby też lubię. Znacznie szybciej i łatwiej jest dzisiaj kupić przepiękne buty niż pozwolić sobie na zakup markowej torby za kilkanaście tysięcy złotych.

No właśnie buty … co sądzi Pani o naszej kolekcji damskiej?

Bardzo klasyczna, ponadczasowa i z pewnością wygodna. To buty dla kobiet kochających jakość, minimalizm i nie kierują się ślepym podążaniem za trendami, które przecież zmieniają się tak szybko…. Oksfordy czy kultowe sztyblety to te modele, których termin ‘modny’/ ’niemodny’ absolutnie nie dotyczy. Są bowiem już wpisane na stałe w kanon klasyki i nosi się je od zawsze i na zawsze!

Popularne kolekcje damskich butów są niemalże nastawione jedynie na modę, posiadają wysoki obcas oraz niemożliwie wąskie kopyto – co sądzi Pani o naszym pomyśle na stworzenie kolekcji skórzanych butów gdzie wygoda i zdrowie stóp jest również istotne?

Wygoda to bardzo ważny aspekt kiedy mówimy o obuwiu, w którym będziemy spędzały całe dnie. Przecież nie biegamy na codzienne zakupy i nie jeździmy autem w 13 cm szpilkach! Każda z nas marzy o wygodnym i pełnym komfortu obuwiu, nie zawsze jest to możliwe i same świadomie godzimy się na to by cierpieć (przy okazji wydając niemałe sumy na niebotyczne obcasy!).

Nawiązując do innych damskich butów. Wiele marek posiada fabryki w południowej lub wschodniej Azji gdzie produkcja odbywa się w okropnych warunkach. Czy uważa Pani, że Polki zwracają uwagę na to w jaki sposób ich buty są produkowane?

Na dzień dzisiejszy wiele firm i koncernów dóbr luksusowych przenosi swoje fabryki na wschód. Jesteśmy estetami i często liczy się to, co widzimy tu i teraz. Nie wnikamy, nie pytamy, po prostu kupujemy to co się nam podoba. Cenię sobie firmy z tradycją i jeżeli mam możliwość poznawania ich pracy od przysłowiowej ‘kuchni’ zawsze jestem bardzo zainteresowana całym procesem tworzenia.

Który model jest Pani ulubionym?

Mam nadzieję że będę w posiadaniu co najmniej kilku par! Na razie uwiodły mnie sztyblety, monki i koniakowe oksfordy!

Damska kolekcja od SHOEPASSION.com to stosunkowo młody produkt, o jakie modele Pani zdaniem powinniśmy ją rozszerzyć? Czego brakuje w naszej kolekcji?

Myślę, że klasycznych szpilek na stabilnym niewysokim obcasie.

W jaki sposób Pani jako personal shopper dobiera buty swoim klientom?

Przede wszystkim liczą się upodobania klientki bo przecież dobrze będziemy się czuć tylko w tym co nam samym się podoba. Ważna jest też okazja, na którą maja być założone lub stylizacja, której mają być dopełnieniem. Kolejnym ważnym elementem decydującym jest jakość i wygoda, a na końcu sama marka obuwia.

Proszę zaczekać...

{{var product.name}}

Dodane do koszyka

Kontynuuj zakupyZobacz i realizuj koszyk
Kontynuuj zakupy
Zobacz i realizuj koszyk
  Loading...